200 فاكتور مهم در تعيين رتبه سايت

فاكتورهاي دامنه

  1. سن دامنه: گوگل از سن دامنه استفاده مي كند اما تفاوت زيادي بين دامنه اي با عمر 6 ماه و عمر 1 سال وجود ندارد و اهميت زيادي ندارد.
  2. كلمات كليدي در دامنه: استفاده از كلمات كليدي باعث مرتبط بودن مي شود و اينكه كلمات كليدي كه در دامنه وجود دارند به صورت bold نمايش داده مي شوند.
  3. وجود كلمه كليدي بعنوان اولين كلمه در دامنه: دامنه هايي كه در آن ها كلمه كليدي هدف اولين كلمه مي باشد نسبت به دامنه هايي كه كلمه كليدي در وسط آن ها قرار دارد يا اصلا كلمه كليدي ندارند بهتر هستند.
  4. ثبت طول عمر دامنه: معمولا دامنه هايي كه داراي ارزش و اعتبار بالايي باشند زودتر براي چندين سال بعدي را نيز پرداخت مي كنند و دامنه هايي كه چندان معتبر نيستند بيشتر از 1 سال مصرف نمي شوند بنابراين گوگل از اين موضوع براي بررسي معتبر بودن دامنه استفاده مي كند.
  5. وجود كلمه كليدي در نام زيردامنه: هيات moz به اين توافق رسيده اند كه زيردامنه هايي (subdomain) كه در آن ها كلمه كليدي وجود دارد از رنك و رتبه بالاتري برخوردارند.
  6. ادامه مطلب

ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

5 تكنيك تبليغات برتر در بازار رقابتي

عنوان تبليغاتي موثر

تبليغات شما در صورتي موثر واقع مي شود كه عنوان انتخابي شما مناسب باشد. انتخاب عنوان مناسب 70درصد در موفقيت شما تاثير دارد. عنوان و يا همان سرتيتر نوعي پل ارتباطي بين شما و مخاطبتان مي باشد بنابراين در انتخاب عنوان بايد دقت زيادي داشته باشيد.

عنوان مناسب طوري است كه باعث ايجاد يك پاسخ احساسي مي شود و مي تواند مشتري را به خواندن ادامه تبليغ ترقيب كند. 

همكاري با شركت هاي ديگر

همكاري باشركت هاي ديگر مي تواند يكي از راه هاي موثر و ايده آل براي گسترش مخاطبان شما باشد. شما مي توانيد شركت هايي پيداكنيد كه بتوانند محصولات شما را ارتقا دهند و در مقابل شما نيز ارتقا دهنده محصولات آن ها باشيد. يكي ديگر از مزايايي كه اين روش دارد اين است كه شما مي توانيد با شركت هايي كه شراكت مي كنيد بودجه هايتان را به اشتراك بگذاريد. مثلا اگر شما توليدكننده تخت خواب كودك هستيد مي توانيد با شركتي كه ارائه دهنده لوازم كودك است در ارتباط باشيد و با همكاري يكديگر تبليغات موثرتري در اين زمينه ارائه دهيد.

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸:۰۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن سايت به چه معناست؟

براي درك بهتر طراحي ريسپانسيو يا واكنش‌گرا٬ بايد بدانيم كه واژه ريسپانسيو به معني «واكنش‌گرا» يا «جواب گو» است. علت اين نامگداري اين است كه٬ در طراحي وب در بسياري از مواقع نياز است٬ نسبت به سخت افزار كاربر اطلاعات را براي او نمايش دهند يا به عبارتي ريسپانسيو يا واكنش‌گرا باشد.‌
حتما تابحال با اين موضوع روبرو شديم كه وقتي با موبايل يا تبلت خود در حال وبگردي هستيد با صفحاتي مواجه شديد كه از لحاظ سايز و اندازه با موبايل يا تبلت شما همخواني نداشته باشند. براي ديدن مطلب يا لينك مورد نظر درگير عمليات zoom in و zoom out شويد٬ اين صفحات از تكنولوژي ريسپانسيو بهره نمي برند.

ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن سايت به چه معناست؟

ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن سايت به چه معناست؟

در صفحاتي كه ريسپانسيو يا واكنش‌گرا هستند وضع اينگونه است كه اگر صفحات وب را در يك تبلت٬ گوشي هوشمند smart phone يا يك لپ تاپ و يا كامپيوتر خانگي مشاهده كنيم در هر كدام از اين دستگاه‌ ها نوع نمايش صفحه وب متفاوت است و صفحات طراحي سايت در هر كدام از اين دستگاه ها شكل خاصي به خودش مي‌گيرد. نسبت به سايز و بهتر بگم resolution صفحه مختص به خودش را دارد. ممكن است بعضي element ها از صفحه حذف شود و برخي ديگر بسته به resolution تغيير سايز دهند و بزرگ و كوچك شوند.

حال از كجا متوجه ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن صفحان وب شويم؟

فهميدن اينكه صفحه واكنش گراست يا بهتر بگم قالب طراحي وب سايت واكنش‌گراست يا نه، كار مشكلي نيست گرچه براي طراحان حرفه‌اي ابزارهاي مناسبي وجود دارد (كه در انتهاي مقاله آن را ذكر خواهيم كرد) تا صفحات خود را تست كنند اما به صورت ساده مي توانيد با resize كردن صفحه مرورگر خود در كامپيوترتان به ويژگي ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن قالب وبسايت پي ببريم. به همين راحتي!

مزيت هايي كه ريسپانسيو يا واكنش‌گرا بودن يك سايت دارد:

  1. عدم استفاده از محتواي تكراري
  2. بالا رفتن ترافيك وب سايت
  3. صرفه جويي در هزينه
  4. پيشي گرفتن از رقبا

ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵:۳۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انتخاب كلمه كليدي مناسب براي عنوان

يكي از مهارت هاي كاربردي براي سئوي محتوا انتخاب كلمه كليدي مناسب مي باشد كه يكي از مهمترين مراحل براي ويرايش و نوشتن يك مقاله قبل از سئو مي باشد.

انتخاب كلمه كليدي مناسب براي عنوان

اگردر انتخاب كلمه كليدي مناسب و كاربردي براي مقاله دقت لازم را داشته باشيد و از آن بصورت جذابي در مقاله استفاده كنيد. مقاله شما حتما مي تواند در صفحه اول گوگل براي آن كلمه كليدي قرار بگيرد.

عبارت كلمه كليدي شما كه موضوع اصلي مقاله را شرح مي دهد مي تواند شامل دو تا چهار كلمه و حتي بيشتر باشد.

 بهترين كلمه كليدي آن است كه هر آنچه را كه مقاله مي گويد را بطور كامل شرح مي دهد و به مخاطب منتقل مي كند. اين كلمه كليدي مي تواند از ساير كلمات كليدي مهمتر باشد و در موتورهاي جستجو رتبه بهتري براي آن مقاله بگيرد.

اولين بخش مقاله كه مورد توجه و ديد خواننده قرار مي گيرد قسمت عنوان و عنوان متا مي باشد كه بايد از كلمه كليدي مناسب تشكيل شده باشد و اگر بصورت جذابي نوشته شده باشد مي تواند خواننده را به سرعت جذب كند.

اگر در رابطه با كلمات كليدي كه بيشتر مورد توجه افراد قرار مي گيرد و بيشتر جستجو مي شوند اطلاعات كسب كنيد مي توانيد به يك نويسنده برتر تبديل شويد در كل شما مي توانيد با نجام تحقيقات در اين زمينه سليقه مخاطب را بفهميد و اطلاعات موردنيازش را در اختيارش قرار دهيد.

بعد از اينكه عنوان با كلمه كليدي مناسب را براي مقاله خود پيدا كرديد نبايد سئوي خود را فراموش كنيد و فكر كنيد كه سئوي شما تمام شده است. تمام آن چيزي را كه شما با تحقيق در رابطه با كلمه كليدي مناسب بدست آورديد مي توانيد در كل مقاله و ويرايش آن اعمال كنيد تا مقاله شما به يك مقاله پرجستجو و پر خواننده تبديل شود و قابليت جستجوي مقاله بهبود يابد بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد كه هدف ما تنها راضي نگه داشتن موتورهاي جستجو نمي باشد تمام اين كارها براي ايجاد بهترين مقاله با قابليت دسترسي آسان توسط مخاطب و خواننده آن است.

با در نظر داشتن اين موضوع كه كلمه كليدي شما تا زمان وجود وبسايت و تجارت شما با شما خواهد بود و تاثير بسزايي در تجارت شما دارد بايد تمام سعي خود را در انتخاب كلمه كليدي مناسب به كار ببريد. در اين قسمت از مقاله مي خواهيم شما را با فرايند انتخاب كلمه كليدي مناسب كه به اين فرايند keyword research نيز مي گويند آشنا كنيم :

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اهميت صفحه تماس با ما در وب سايت

صفحه تماس با ما در وب سايت شامل تمامي راه هاي ارتباطي براي كاربران جهت ارتباط با مدير سايت و يا ساير افراد مشغول به فعاليت در سايت مي باشد.
صفحه تماس با ما در وب سايت به اندازه صفحه اصلي، صفحه درباره ما و صفحه معرفي محصولات و خدمات حائز اهميت مي باشد. و حتي در بعضي حوزه هاي كاري مهم تر از اين صفحات نيز به حساب مي آيد؛ به گونه اي كه شما مي توانيد صفحه ي تماس با ما را در سايت طوري تنظيم كنيد كه منجر به تماس با شما در حوزه ي كاريتان شود. يعني اطلاعات و راه هاي تماس با شما در آن وجود داشته باشد. اما اين سوال مطرح است كه چطور مي توان يك صفحه ي تماس با ماي مناسب براي وب سايت خود طراحي كنيم ؟
گاهي اهميت صفحه ي تماس با ما در بعضي حوزه هاي كاري دوچندان مي شود، براي مثال شما يك فروشگاه فيزيكي داريد كه داراي يك سري مشتريان دائم مي باشد، شما در كنار آن يك فروشگاه اينترنتي نيز راه اندازي مي كنيد تا در مواردي كه مشتريان به دلايلي نمي توانند حضوري به فروشگاه رفته و خريد كنند، امكان خريد به صورت اينترنتي، برايشان وجود داشته باشد.

صفحه تماس با ما
اطلاعات مورد نياز صفحه تماس با ماي فروشگاه هاي اينترنتي عبارتند از :

1-شماره تماس هاي فروشگاه فيزيكي حتما در صفحه ي تماس با ما قرار داده شود.
2- قرار دادن شماره تماس فروشگاه اينترنتي .
3- آي دي تلگرام يا كانالي كه براي وب سايت راه اندازي شده است.
4- اگر فروشگاه داراي مشتري خارجي باشد، بايد اسكايپ، وايبر، ساير شبكه هاي اجتماعي هم گذاشته شود.
5- قرار دادن نقشه (map)
6- در صورتي كه فروشگاه داراي چندين نمايندگي در تهران يا شهرهاي ديگر باشد، بايد شماره تماس و آدرس آن ها نيز قرار داده شود.
7- قرار دادن فرم تماس در اين صفحه نيز از الزامات مي باشد. تعداد فيلدهاي اين فرم هم بسته به حوزه ي كاري متفاوت است.
8- جهت جلب اعتماد مشتريان گذاشتن چند عكس از كاركنان همراه با شرح وظايف آن ها نيز مي تواند مفيد باشد .

ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده توسط avina | ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |